FAQ

Kto może wypożyczyć kajak ?

Kajak może wypożyczyć każda pełnoletnia osoba. Konieczne jest posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Nie są wymagane żadne uprawnienia do pływania kajakiem (np. karta pływacka) Osoby niepełnoletnie muszą pozostawać pod opieką dorosłych.

Gdzie zwrócę wypożyczony sprzęt ?

Odbiór i zwrot sprzętu następuje na przystani KKW-29

Nie mam doświadczenia w pływaniu kajakiem. Czy sobie poradzę ?

Obsługa naszej wypożyczalni to kajakarze z długoletnim doświadczeniem, którzy początkującym udzielą krótkiego instruktarzu.

Czy mogę zarezerwować kajak ?

Kajaki rezerwujemy wyłącznie dla większych grup turystów oraz przy wypożyczeniu na dłuższy termin

Czy muszę zadeklarować czas pływania kajakiem ?

Nie, płatność pobieramy zawsze po zejściu z wody za faktyczny czas korzystania ze sprzętu, zgodnie z cennikiem.

Czy pływać można przez cały rok ?

Nasza przystań jest czynna również w miesiącach zimowych. Zdarzają się jednak dni, gdy wypożyczalnia będzie nieczynna ze względu na organizowane na naszym obiekcie imprezy sportowe na wodzie. O takich przypadkach będziemy informować na naszej stronie.

Czy na Wiśle jest bezpiecznie ?

Wisła w Krakowie i okolicy jest bardzo bezpieczną rzeką. Nie występują tu bystrza czy naturalne niebezpieczne przeszkody. Nie oznacza to, że jesteśmy zwolnieni z zachowania ostrożności. Szczególnie należy zwrócić uwagę na trenujące na Wiśle grupy sportowe i większe jednostki pływające. I pamiętać o podstawowej zasadzie, by zawsze ustąpić pierwszeństwa.

Jak zorganizować spływ

Pomagamy w organizacji spływu dla grupy osób. Usługa polega na dostarczeniu kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu. W zakładce Spływy prezentujemy proponowane przez nas trasy. Szczególnie polecamy spływ z Czernichowa i Jeziorzan. Spływ z Tyńca to krótka, tylko 9-cio kilometrowa trasa. Można więc rozważyć pokonanie jej z przystani KKW-29 i z powrotem (ok.5-6 godz)

Facebook

Get the Facebook