Kajakiem po Krakowie

Kajakowe wycieczki po Krakowie to podstawowa oferta dla naszych gości. Przystań Kolejowego Klubu Wodnego 1929 jest zlokalizowana nad brzegiem Wisły, na jej 74 kilometrze. To doskonałe miejsce do rozpoczęcia wodnej wyprawy. Płynąc w górę rzeki możemy podziwiać panoramę Bielan i Lasu Wolskiego. Dalej, na 66 kilometrze dopłyniemy do Śluzy Kościuszko. Można, korzystając ze śluzy pokonać to miejsce i dopłynąć do Tyńca (64 kilometr)

Druga propozycja to trasa z nurtem rzeki. Już po przepłynięciu kilkuset metrów, za mostem Zwierzynieckim, widzimy panoramę Wawelu, a po lewej stronie Klasztor Norbertanek. Wycieczka pod Wawel (77 kilometr) i powrót w górę rzeki na przystań zajmie nieco ponad godzinę. Płynąc dalej, na 81 kilometrze dotrzemy do Śluzy Dąbie.

Organizujemy również spływy z transportem kajaków w górę rzeki. To oferta dla grup, a szczegóły znajdziemy tutaj

Pływać możemy indywidualnie lub w większych grupach. Początkiem i końcem trasy jest zawsze nasza przystań. Tu wypożyczamy kajaki i zwracamy po zejściu z wody.

Wisła na krakowskim odcinku, przy niepodwyższonym stanie poziomu wody, jest bardzo bezpieczną rzeką.  Płynięcie kajakiem pod prąd, choć trwa nieco dłużej, nie jest trudne. Warto wtedy wiosłować bliżej brzegu, gdzie prąd jest mniejszy. Trzeba również pamiętać o zasadzie ruchu prawostronnego- przy prawym brzegu i o bezwzględnym obowiązku ustąpienia pierwszeństwa. Kajak, jako najmniejsza łódka ma taki obowiązek wobec wszystkich większych jednostek, które z kolei przy mijaniu kajakarzy muszą zmniejszyć prędkość aby nie spowodować zagrożenia związanego z dużą falą.

Facebook

Get the Facebook